SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde çekim yapıyor musunuz?

Evet, evde çekimi yalnızca gerekli durumlarda yenidoğan ve ara dönem çekimleri için öneriyoruz. Eğer ailenin herhangi bir sebeple stüdyoya gelme olanağı yoksa, gerekli tüm malzemelerimizi yanımızda getirerek evinizde bir mobil stüdyo kuruyoruz ve stüdyo kalitesinde fotoğraflar çekiyoruz. 1-2-3 yaş grubu için önerimiz kesinlikle stüdyo.

Stüdyonuz bebeğim için uygun bir ortam mı?

Dükkan tipi stüdyolardan farklı olarak, haftanın 7 günü çekim yapabildiğimiz, 24 saat güvenlikli bir iş merkezindeyiz. Kendi otoparkımız olduğundan bebeğinizle yürümek zorunda kalmıyorsunuz. Stüdyomuz çekimler boyunca hem merkezi sistem kalorifer, hem de klima ve fanlı ısıtıcılarımızla sıcacık oluyor. Çekim sırasında rahatlıkla bebeğinizin karnını doyurabilir, altını değiştirebilirsiniz. Yalnızca bebek, hamile ve aile çekimleri yaptığımız bebeklere özel stüdyomuzda her şey bebeğinizin ve sizin konforunuz için düşünüldü.

Kaç yaşa kadar çekim yapıyorsunuz?

Stüdyomuzda yenidoğan (4-14 gün), ara dönem (1-10 ay) ve 1-2-3 yaş çekimleri yapuyoruz. Bu yaş grubu için çok sayıda konseptimiz stüdyomuzda mevcut. Tüm kostüm ve aksesuarları biz ayarlıyoruz.

Acil durumlarda size her zaman ulaşabiliyor muyuz?

0538 448 82 22 numaralı telefonum 24 saat açık. Planlanandan farklı zamanda gerçekleşen doğumlar için bana günün ve gecenin her saati rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Paket içeriklerinde değişiklik yapılabilir mi?

Elbette, belirtilen materyaller standart setlerdir. Satın alacağınız pakete poster, fotoğraf baskısı, farklı boylarda albüm çeşitleri gibi materyaller ekletebilirsiniz.

Konsept fotoğraf aksesuarlarını siz mi temin ediyorsunuz?

Evet, tüm kostümler, sepetler, minderler, aksesuarlar ve fonlar stüdyomuzda mevcut. Her çekimden sonra dezenfekte edilip sonraki çekim için hazırlanır.

Çekimleri siz mi yapıyorsunuz?

Evet, sitemizde gördüğünüz tüm doğum, yenidoğan, hamilelik ve aile çekimlerini, doğum hikayesi filmlerini ben çekiyorum.

Herhangi bir hastane ile anlaşmanız var mı?

Tek bir hastaneye bağlı çalışmıyorum. Okan Üniversitesi Hastanesi anlaşmalı doğum fotoğrafçısıyım. Hastaneniz ya da doktorunuz bir sınırlama getirmediği sürece tüm hastanelerde çekim yapıyorum. Ayrıca sözleşmeli, yasal fotoğrafçılar dışındaki amatör ve korsan fotoğrafçıları kabul etmeyen Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi hastanesi gibi hastanelerin de sözleşmeli fotoğrafçısıyım. Tüm anne ve baba adaylarının doğum ve stüdyo fotoğrafçılarını seçerken bu işin eğitimini almış, gerekli tüm yasal ve resmi belgeleri temin edebilen gerçek fotoğrafçıları tercih etmelerini öneriyorum.

Doğum gece saatlerinde olursa fiyat artışı oluyor mu?

Hayır, fiyatlar günün her saati için geçerlidir. Gece saatleri için ekstra ulaşım ücreti de talep edilmez.

Doğumdan ne kadar süre önce anlaşma yapmalıyız?

Bunun için bir erken tarih yoktur. Önerim daha doğuma bir kaç ay olsa bile kararınızı verdiğiniz anda, fakat mümkünse doğuma en geç 3-4 hafta kala, yaklaşık tarih aralığınızı belirterek rezervasyonunuzu yaptırmanız.

Doğum yapacağım hastaneden fotoğrafçımın resmi belgeleri olması gerektiğini söylendi. Sağlayabiliyor musunuz?

Doğum fotoğrafçılığını meslek olarak yapan, eğitimli bir fotoğrafçı olarak hastanelerin talep ettiği vergi levhası, doğum fotoğrafçılığı eğitim sertifikası ve benzeri tüm belgelerin fotokopilerini talep edilirse sunulmak üzere yanımda taşıyorum. İstanbul Profesyonel Fotoğraf Sanatkarları Odası'na da kayıtlı üyeyiz.

FİYAT TEKLİFİ İSTİYORUM

Telefonunuzu belirtmeniz ve doğum çekimleri için mesaj bölümüne hastane, ilgilendiğiniz çekim paketleri, doğum şekli gibi bilgileri iletmeniz size en hızlı şekilde dönüş yapabilmemiz için önemlidir.
Lütfen isim yazınız.
Mailiniz ulaşmıştır.