Stüdyo Çekimi Yaptırmak İstiyorum. Nereden Başlamalıyım?

Türkiye'nin ilk yenidoğan & bebek stüdyolarından olan stüdyomuz uzun yıllardır yenidoğan ve bebek çekimleri için ailelere hizmet veriyor. Bebek çekimlerinin ne zaman yapılması gerektiği ile ilgili soru işaretleri yaşayan aileleri aydınlatacak bir yazı okuyacaksınız.

Stüdyomuzda yenidoğan, bebek ve çocuk çekimleri yapıyoruz. Yenidoğan çekiminden kastımız, bebeğin doğumunu takip eden mümkünse ilk 15, maksimum 20 gün içinde yaptığımız kostümlü aksesuarlı çekimler. Bu süre neden önemli? Çünkü bebekler ilk günler ilerleyen haftalara nazaran çok daha fazla ve derin uyur. Uyuyor olmaları, ortaya çıkacak karelerin şık ve estetik olma özelliğini arttırmanın yanında bebeği de rahatsız etmeden çalışabilmemize olanak veriyor. Aynı zamanda bebeğin henüz kendi vücudunu bilinçli olarak kontrol etmeye başlamadığı, anne karnındaki formunu koruduğu bir dönem olduğundan onu daha rahat şekillendirip poz verdirebilmemiz açısından da önemli. Bana sorarsanız bu teknik sebeplerin yanı sıra en önemli sebeplerden biri bebeklerin müthiş bir hızla büyüyor ve değişiyor olması. Tüm bu gerekçelerle yenidoğan çekiminin anne kendini iyi hissedip dışarı çıkabilecek duruma geldiği ilk fırsatta yapılması ne sağlıklısı olacaktır.

Bu noktada stüdyomuzun en önemli ayrıcalıklarından birinden bahsetmeden olmaz. 0-2 yaş bebek çekimlerimizi yerde değil, yerden 90 cm yükseklikte konumlandırılmış özel çekim platformumuzda yapıyoruz. Ne kadar temiz olsa da, altında fon serili olsa da, bebek sepet içinde olsa da, ne gerekçe olursa olsun bebeğin çekim boyunca zeminde olması sağlıklı bulmadığım bir durum.

Genellikle aile büyüklerini daha çok endişelendiren konu 'el kadar bebe dışarı çıkarılır mı' sorunsalı:) Öncelikle bilmekte fayda var ki bebeğiniz zaten doktor kontrolleri için dışarı çıkıyor olacak. Tercih ederseniz çekimi doktor kontrolü gününe de denk getirebiliriz. Fakat özellikle kış aylarında ailelerin ve aile büyüklerinin endişesi olan 'evde ısıyı ayarlayabiliyorum bebeğim üşümüyor, çekimde üşür mü' konusuna da şöyle açıklık getireyim. Ön görüşmede bunu söylediğim tüm ailelerin çekime geldiğinde şahit olduğu üzere stüdyomuz çekim boyunca son derece sıcak, bebeğinizin kesinlikle üşümeyeceği, hatta anne dışındaki diğer aile üyelerinin 'ısıtıcıları mı kapatsak, biz biraz dışarı mı çıksak' diye ikilemler yaşadığı bir ortam yaratıyoruz:) Kendi aracınızla geldiğinizde, binamızın altındaki otoparkımıza aracınızı bırakabileceğiniz için, hem park yeri aramanıza hem de araçtan bebeğinizle inip uzun uzun yürümenize gerek kalmadan stüdyomuza ulaşabiliyorsunuz.

Yenidoğan dönemi geçtikten sonra, 1-11 ay bebeklerimiz için birbirinden farklı kostümler, aksesuarlar, konseptler stüdyomuzda sizleri bekliyor. Siz stüdyoya çekim için gelmeden önce, sizin ve bebeğinizin hakkında sizden bazı bilgiler alıyor, konseptleri bunlara göre hazırlıyorum. Ancak bazı durumlarda, ailelerin aksesuar ve kostüm depomuzda görüp o anda beğendiği başka bir konsepte yönelebiliyoruz, sıfırdan bir konsept yaratabiliyoruz. Yani sizi önceden hazırlanmış konseptlere mecbur tutmuyoruz. Her stüdyo çekimine 3 saat gibi bir süre ayırdığımızdan, ihtiyaç duymamız halinde çekime sık sık ara vererek bebeğimizin karnını doyurup altını değiştirip hatta uyuyup uyanmasını bile bekleyebiliyoruz.

1 yaş bebeklerimiz için rengarenk doğum günü temalı fonlarımız önünde, erkek ve kız bebeklere özel çeşitli aksesuarlarla süslediğimiz pasta parçalama çekimlerimizin ardından onları birbirinden sevimli kılıklara soktuğumuz benzerini başka yerde bulamayacağınız tamamen özgün fikirlerle oluşturulmuş konsept ve özel temalı çekimler yapıyoruz.

2 yaş ve üstü çocuklarla bambaşka işler yapabiliyoruz. Artık iletişim kurabildiğimiz, ne istediğini bilen, eğlenceli bulduğu şeylere karşı ilgisini belli edebilen, aksesuarları kullanabilen, bilinçli olarak poz verebilen çağa geldiklerinden birbirinden eğlenceli kareler elde edebiliyoruz.

Tüm yaş grubu çekimlerimize sonsuz fonlar önünde yapacağımız anne, baba, bebek ve varsa kardeşini kapsayacak şekilde bir aile çekimini de dahil ediyoruz.

Sakin, stressiz, huzurlu ve ailelerin yorgun ama güler yüzle ayrılacağı çekimler yapıyoruz. Cevabını bu yazıda bulamadığınız sorularınız varsa, iletişim bölümünden bana dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.