* Evde çekim yapılırsa fotoğraf kalitesi düşer mi?

Evde yenidoğan çekimlerini, fotoğraf kalitesinin stüdyo çekiminden farklı olmaması için evinizde küçük bir mobil stüdyo kurarak yapıyoruz. Tüm ekipmanlarımızı, fonlar, sepetler, yataklar, kostümler stüdyoda kullandığımız ışıklar dahil olmak üzere çekim için gerekli her şeyi evinize getiriyoruz. Bebeğin konsept çekiminin ardından tercih edilirse çekirdek ailenizle bir aile çekimi de yapıyoruz.

* Yenidoğan fotoğraf çekimi için ne zaman rezervasyon yaptırmalıyım?

Yenidoğan konsept çekimi randevunuzu mutlaka doğumdan önce almanızı öneriyoruz. Bu konu bebeğinin doğum tarihi henüz belli olmayan aileler için kafa karıştırıcı olabiliyor. Ancak rezervasyonlarınızı yaklaşık tarihle alıyoruz. Bebeğin doğumu ile değişen hayatlarınızda yenidoğan çekimi için olan kısıtlı süremiz genellikle adaptasyon sürecinde göz açıp kapatana kadar geçiyor. Çekim randevusunu doğumdan önce almayan aileler çekim talebinde bulunduklarında genellikle bebek 3-4 haftalık olmuş oluyor. Bu durum çekim formatına doğrudan etki ettiğinden doğum öncesi rezervasyon son derece önemli.

* Bebeğim 14 günü geçti. Çekim yapılabilir mi?

14 günden büyük bebeklerle de hala çekim yapılabilir. Ancak bebek artık büyüdüğü için çekim formatı değişir. Bebeğin hala minimum 2-3 saat uyuduğu, gaz sancılarının başlamadığı durumlarda istisnalar olsa da, büyümüş bebeklerle çekim yine konsept çekimi olarak yapılır, yine kostümler, dekorlar, sepetler kullanılır, ancak ilk 14 günde olduğu gibi bebeğin derin uykusu beklenmez. Çekim genellikle bebeğin gözü açıkken yapılır.

* Yenidoğan çekimi ne kadar sürüyor?

Çekim süresi ne kadar erken olursa, çekim o kadar kısa sürede tamamlanabiliyor. Doğuştan gazlı, ilk andan itibaren zaten uyku problemi yaşayan bebekler hariç, çekim öncesinde sizi bilgilendireceğimiz şekilde gerekli hazırlıklar tamamlanarak çekime başlandığı sürece genellikle 1-3 saat arasında bitiyor. Evde yenidoğan fotoğraf çekiminin bir avantajı da süreden bağımsız olması. Belirlediğimiz sayıda konsept tamamlanmadan çekimi bitirmiyoruz. Dolayısıyla bizim açımızdan bir süre sınırlaması yok.

Evde yenidoğan çekimi hakkında detaylı bilgi için 05384488222’den ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara